איך להתאים את הביטוח להודו לאורך הנסיעה?

רבים מהישראלים שמשתחררים מהצבא טסים למדינות רחוקות בעולם. המוטיבציה שלהם היא לראות מקומות חדשים, לחוות חוויות חדשות, ליהנות, ולרוב גם לעבור מסע והתפתחות אישית במהלך הטיול. לצד זאת, חשוב לזכור שהודו היא לא המקום הכי בטוח בעולם, וטיול תרמילאים בה כרוך בכל מיני סיכונים. ביטוח נסיעות להודו יכול לעזור לכם בהקשר זה – אז איך תתאימו אותו לנסיעה הצפויה? 

 

ספורט אתגרי

אחד הדברים שהכי חשוב לעשות להם ביטוח כאשר מתכננים טיול להודו, הוא ביטוח ספורט אתגרי. בהודו בתור תרמילאים ככל הנראה יהיו הרבה סוגי ספורט אתגרי שידברו אליכם. בין אם מדובר על אומגה ארוכה במדבריות של אזור לדאק, סנפלינג מפלים לצד הנוף המדהים של הימצ'אל פראדש והעיר מנאלי, או צלילה בחופים המדהימים של דרום המדינה באזור גואה.

מצד אחד, לא תרצו להימנע מכל הטוב והכיף הזה בטיול שהוא הגשמת חלום, אבל גם לא תרצו להיפגע חלילה בלי שיהיה לכם גב. על כן אם אתם מתכננים פעילות מסוג זה חשוב לעשות ביטוח ספורט אתגרי כאשר עושים ביטוח נסיעות להודו.

 

רכיבה

רבים ממי שנוסעים להודו רוצים לרכוב בה על אופנוע. התחבורה הציבורית בהודו היא לא מהמפותחות בעולם, ונסיעות באוטובוס או ברכבת בהודו יכולות להיות קשוחות במיוחד בעבור חלק גדול מהישראלים. על כן, רבים מהם מעדיפים לטייל במדינה, או לפחות בחלק ממנה, כאשר הם רוכבים על אופנוע.

חשוב מאוד לעשות ביטוח ספורט אתגרי כאשר מתכננים לרכב על אופנוע בהודו, משום שתאונות רכיבה לרוב לא יהיו מכוסות בביטוח הבריאות הרגיל. כך תוכלו לרכב בכיף, אבל גם בזהירות ולדעת שאם יקרה משהו אתם מכוסים.

 

אובדן כבודה

מזוודות אבודות בשדות תעופה זאת לא תופעה חדשה. בכל יום נעלמים בשדות התעופה ומנגנוני הבידוק אלפי מזוודות. כאשר מדובר על רשות שדות התעופה בהודו, הסיכון גדול עוד יותר מן הרגיל. אתם רוצים לוודא שאם מזוודה או תיק טיולים או מוצ'ילה בעלות גבוהה, שמכילה ציוד אישי בעלות גבוהה, יאבדו בשרשרת שעוברים התיקים בשדה התעופה, תקבלו פיצוי על האובדן, ותוכלו לרכוש מחדש ציוד שיסייע לכם בהמשך הטיול. כמו כן, אובדן ציוד יכול להוות עוגמת נפש גדולה בעבורכם, ואם אפשר לקבל פיצוי כספי זה מקל על התחושה.

 

חילוץ במצבי חירום

ביטוח שחשוב מאוד לעשות לפני שטסים להודו הוא ביטוח מפני חילוץ במצבי חירום. רבים מהמטיילים בהודו אוהבים לצאת לטרקים ארוכים של כמה ימים, לדוגמא הטרק בנוברה וואלי שכולל נופים מדהימים. חשוב לזכור שלצד היופי וההנאה הגדולה שבטיול רגלי, יש גם סיכונים, כמו פציעה או מחלת גבהים שנפוצה עקב האוויר הדליל שבאזורים הגבוהים של צפון המדינה העצומה. כדי לוודא שיחלצו אתכם ולא תצטרכו לשבור את כל החסכונות המשפחתיים, תדאגו לעשות את הביטוח מראש.

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר למטיילים
כתבות נוספות שאולי תאהבו