טיול באוגנדה

אוגנדה שוכנת במזרח אפריקה, על חופיו הפסטרוליים של אגם ויקטוריה, והיא מדינה צבעונית ומגוונת. תוכלו למצוא בה חוויות אקסטרים של רפטינג בנילוס, לצד סוואנות פראיות עם נמרים, באפלו, אריות ושאר חיות פרא. בנוסף, המדינה עשירה בג׳ונגלים, הרים עוצמתיים ואפשרות למפגש מרתק וקרוב עם שימפנזים במקומם הטבעי. יחד עם כל הטבע המרשים שיש למדינה זו להציע, האנשים מדהימים וחייכינים עם קצב חיים שונה. אם ככה, למה לא אוגנדה?

 

 

גיאוגרפיה

אוגדה גובלת בדרום סודן מצפון, בקניה ממזרח, טנזניה ורואנדה מדרום וברפובליקה הדומיניקנית של קונגו ממערב. רוב השטח שלה משתרע על רמה הררית ובגבולות המדינה נישאים הרים שתוחמים אותה בפסגותיהם הגבוהות. לאוגדה אין מוצא ישיר לים אך בגבולותיה אגמים רבים, שבחלקם נמנים האגמים הגדולים באפריקה. שדה התעופה היחיד במדינה נמצא באנטבה שבמרכז המדינה, ובאיזור זה ממש לחופי אגם ויקטוריה שוכנת העיר קאמפלה, שהיא העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר באוגנדה.

 

 

צפון אוגנדה

באיזור הצפוני נוכל למצוא את הפארק הלאומי מפלי מורצ׳יסון, אותו חוצה בעוצמה הנילוס הלבן, שהוא אחד מיובלי הנילוס. ניתן לראות אותו נופל בשצף רב כמפל יפיפיה מגובה של 45 מטרים משם הוא ממשיך ונשפך לאגם אלברט. בביקור בשמורה ניתן לשייט על הנילוס ולפגוש מקרוב היפופוטמים ותנינים.

עוד בצפון, בשמורה נידחת סמוך לגבול עם סודם נמצא הפארק הלאומי עמק קידאפו, שם נמצא ריכוז בעלי החיים הגבוה ביותר שנוכל לפגוש בטיול באוגנדה. כולם חיים בסוואנה הפתוחה.

 

מרכז אוגנדה

במרכז נוכל להתרשם מאגם ויקטוריה, האגם הגדול ביותר באפריקה ואגם המים המתוקים השני בגודלו בעולם. ניתן לשוט באגם ולחקור מספר מעשרות האיים ששוכנים שם.

נהר

 

מערב אוגנדה

בהמשך הטיול באוגנדה נגיע למערב, שם נמצא הפארק הלאומי קיבלה, שם אפשר לצאת לטרק ביער ובמהלכו לפגוש בשימפנזים. בפארק חיים יותר שימפנזים מאשר בכל מקום אחר באוגנדה, ומספרם עומד על כ-1450 משפחות.

לאחר התרועועות עם השימפנזים נעבור לסוואנה רחבת הידיים של הפארק הלאומי קווין אליזבת׳ אשר ממוקם למרגלותיו של רכז הרוונזורי.  בשטחי השמורה הנוף מגוון והחיות גם כן- פילים, אריות תופסים תנומה על ענפי העצים, בבונים, אנטילפות ועוד רבים וטובים.

לבסוף בגולת הכותרת של המערב, נמצא הפארק הלאומי של הרי הרוונזורי. אפשר לחקור את הפארק בשוטוטות רגילת בין מסלולי ההליכה ביער ומטיבי הלכת מוזמנים לצרת לטרק של מספר ימים במעלה רכז הרי הרוונזורי. ההרים מרשימים ביותר, הפסגות הגבוהות ברכס מושלגות לאורך כל ימות השנה והם נמצאים לאורך הגבול עם הרפובליקה הדומיניקנית של קונגו.

 

דרום-מערב אוגנדה

סמוך למפגש הגבולות עם רואנדה והרפובליקה הדומיניקנית של קונגו נוכל לפגוש בגורילות ההרים. הן נמצאות בסכנת הכחדה קשה, על כן האפשרות לצפות בהן בבית גידולן הטבעי מרגשת. ניתן לראות אותן בשתי שמורות, האחת נקראת בווינדי והשניה מגהינגה. בווינדי נחשב כאתר מורשת עולמית של אונסקו והוא ברובו הררי ומוכסה ביערות גשם צפופים.

 

לסיכום, אוגנדה משלבת בתוכה טיולי אקסטרים מרגשים, לצד סיורים רגועים בסוואנה והתרשמות מהחיות המרהביות. כל אחד יוכל להישבות בקסמיה של אוגנדה ושל יושביה.

 

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר למטיילים
כתבות נוספות שאולי תאהבו