צלילה בסיני

סיני היא אחד המקומות האהובים ביותר על צוללנים בעולם – צורות הריף בסיני, הראות המעולה, טמפרטורת המים הקבועה והמחירים הזולים הופכים את סיני לגן עדן של צלילות. דהב ושארם א-שייח הפכו למעצמת צלילות עם שם בינלאומי אשר מושכת את הצוללנים הטובים בעולם לבוא אליהם.

 

העולם התת ימי בסיני מרהיב ביופיו ובצבעיו ומהווה בית לאלמוגים רבים, דגים בשלל גוונים, צבי ים, דולפינים, מנטות וכרישים. בעונות מסוימות ניתן לראות שם אפילו כרישי לוויתן או מיני לוויתנים קטנים. רוב הריף לאורך החופים של סיני הוא למעשה קיר, המתחיל מטרים ספורים מהחוף, כאשר בצידו הקרוב לחוף תוכלו לראות מעט אלמוגים ודגים במים הרדודים, ובצידו השני של הקיר הוא יורד לעומקים הנעים בין 10 ל-80 מטר ולכל אורכו ורוחבו אלפים של אלמוגים.

 

אך הקיר הוא לא תצורת הריף היחידה בסיני, ישנם מקומות מיוחדים כמו הבלו הול בדהב, אתר צלילה מהמפורסמים בעולם, שהוא למעשה מעגל גדול ועמוק שלכל אורך דפנותיו ישנם אלמוגים ודגים רבים ובעומק של כ-60 מטר ישנה מנהרה דרכה אפשר לצאת אל הים (דבר המתאים אך ורק לצוללנים מנוסים מאוד מאוד ויש לנקוט בו את כל אמצעי הזהירות האפשריים, לרבות עריכת ביטוח צלילה וספורט ימי שמכסה תאונות צלילה אפשריות שעלולות לקרות שם וגם באתרים אחרים בסיני. מי שמזלזל בכך יוכל לעבור בצוק הזיכרון שנמצא ממש על שפת הבלו הול המשמש כאנדרטה לכל הצוללנים שזלזלו בכך ולא שבו מהמנהרה).

 

אתר צלילה ייחודי נוסף המושך אליו תיירים רבים הוא הפארק הלאומי ראס מוחמד הנמצא בקצה הפנינסולה והוא שטח מוגן ושמור היטב ועל כן תוכלו להנות בו מהשפע שיש לדגה של סיני להציע. יש להביא בחשבון שלחלק מאתרי הצלילה באזור ראס מוחמד נדרשת הוצאת ויזה למצרים משום שהם נמצאים מעבר לאזור שמותר לתיירים ישראלים להגיע אליו עם הויזה הרגילה הניתנת בגבול.

ישנם אתרי צלילה רבים נוספים (האי טיראן, ראס אבוגלום, אי האלמוגים ועוד) ואפילו ספינות טרופות, תוכלו להעביר שנים בסיני רק מקפיצה מאתר צלילה אחד לאחר.

סיבה נוספת בגללה אנשים בוחרים לצלול בסיני היא המחירים. סיני היא בין המקומות הזולים ביותר בעולם לעשות בו קורס צלילה. בדהב, שארם א-שייח, טאבה ועוד מקומות נוספים בסיני תוכלו למצוא המון מועדוני צלילה (רובם של PADI, אך יש גם של SSI וחברות קטנות נוספות). חלקם בבעלות מצרית, חלקם בבעלות בדואית, חלקם בבעלות אירופאית ואפילו תוכלו למצוא מועדוני צלילה עם מדריכים ישראלים, עדות לנהירה ההמונית של הישראלים לסיני. ברוב מועדוני הצלילה יוכלו להתאים את שפת המדריך לשפתכם, ואם במקרה אין להם מדריכים בעברית תמיד תוכלו לעבור את הקורס באנגלית.

 

כל מועדון צלילה יציע לכם צלילות ניסיון, אם מעולם לא התנסיתם בכך קודם ותרצו לבדוק שזה מתאים לכם או קורסים של כוכב אחד, שני כוכבים וקורסים מתקדמים. רבים נשארים לעשות שם את כל מסלול הדייב מאסטר ומסלולי ההדרכה, בשל המחירים הזולים ומזג האוויר הנפלא המאפשר צלילות לאורך כל השנה. אפשר ליהנות גם מחוויה של ספארי צלילה בסיני שמציעים מועדונים רבים – זהו טיול של מספר ימים בים האדום שבמהלכו תזכו לצלול מספר פעמים ביום ובלילה באתרי צלילה מרהיבים.

לאחרונה סיני הפכה להיות גם מעצמה של צלילה חופשית וזהו מקום נהדר ללמוד בו את הספורט הימי התופס תאוצה רבה בשנים האחרונות וללמוד לעשות את הבלתי יאמן. ישנם מועדוני צלילה חופשית רבים בדהב, שארם א-שייח ועוד. בדרך כלל אלו מועדונים נפרדים ממועדוני צלילת הסקובה, אך לעיתים תוכלו למצוא אותם תחת אותו מועדון.

צלילה בסיני היא אחד הקסמים המיוחדים שיש לסיני להציע ומומלץ מאוד להתנסות בזה ולגלות עולם שלם של נפלאות מתחת לפני המים.

 

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר למטיילים
כתבות נוספות שאולי תאהבו