4 דברים שחשוב לקחת בחשבון לפני בחירת סדנא לילדים

עולם הסדנאות לילדים הוא עולם עשיר שרק הולך ומתפתח עם הזמן. לאט לאט יותר הורים ויותר מסגרות חינוכיות מבינים שחשוב מאוד לתת לילדים את הערך המוסף שהסדנאות טומנות בחובן. יש לכך ערך גדול להתפתחות האישית של כל תלמיד ותלמיד, וגם להתפתחות של קבוצת התלמידים.

יהיה המוסד החינוכי אשר יהיה, בין אם מדובר על בית ספר, תנועת נוער וכדומה, יש מגוון סדנאות שמוצעות עבורו. עם זאת, לעיתים מרוב מגוון הסדנאות שמוצע, קשה לבחור מה היא הסדנא המתאימה ביותר לצרכים של קבוצת הילדים שעבורה אנחנו בוחרים את הסדנא.

 

מה הגיל של הילדים?

אחד הדברים הראשונים שמן הסתם צריך לקחת בחשבון, זה מה הוא גיל הילדים. מן הסתם, הידע, היכולות והבגרות המנטלית של נערים בגיל תיכון ושל ילדים בכיתה ד' לא שווים. על כן, לילדים בגילאים שונים עשויות להתאים סדנאות שונות.

לצד זאת, יש לקחת בחשבון שכמעט כל סדנא ניתן להתאים לקהל היעד שלה, וזה נכון גם מבחינת גיל הילדים. לדוגמא, סדנת מנהיגות יכולה להתאים גם לילדים בגילאי היסודי וגם לילדים בגיל חטיבה, אבל חשוב לעשות את ההתאמה ואת התיווך של תוכני הסדנא לתלמידים לפי הגיל שלהם.

סדנה לילדים

הצורך של הקבוצה

כל קבוצה בחיים, בין אם בעולם העבודה, עולם הפנאי או עולם הלימודים, מפתחת לעצמה דינמיקות משל עצמה. עם זאת, כמחנך יש למדריך את היכולת ללמד את הלמידים עודות דינמיקות חברתיות חדשות, והוא יכול להאיר בפני התלמידים כיווני חשיבה ולעורר בהם רצון לפתח יכולות חדשות.

על כן, כאשר אתם קוראים ונחשפים אל מגוון סדנאות באתר, אתם יכולים לבחור את הסדנא שהכי מתאימה לצורך של הקבוצה שאליה מיועדת הסדנא. לדוגמא, בכיתה שזה עתה התחברה לה אפשר להעביר סדנת גיבוש שתייצר לילדים תחושה משותפת, ותלמד אותם כיצד להוציא לפועל רעיונות ורצונות באופן קבוצתי בשיתוף פעולה.

סדנה לילדים

אורך הסדנא

כאשר מדובר על סדנאות, ישנם מגוון מסלולים שניתן לבחור מתוכם. יש אפשרות להזמין סדנא בודדת, אבל יש גם אפשרות לבחור בסדרה של סדנאות. חשוב לקחת בחשבון אם אתם מעוניינים ביום מרוכז או בסדנא אחת מיוחדת שתיצרב בזיכרון של הילדים, או אולי לבחור בסדרת סדנאות שבה יכולים להתפתח תהליכי עומק בין התלמידים. כמובן שגם התקציב שלכם משחק כאן תפקיד, אבל חשוב לדעת שגם סדנאות קצרות וגם סדנאות ארוכות יכולות להותיר רושם על הילדים.

 

מה יעשיר את הילדים?

דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון, הוא מה יעשיר את הילדים. כלומר, אם אתם נתקלים בסדנא שאתם חושבים שלא תעניין את הילדים, לדוגמא כי הם כבר עברו סדנא דומה בשנה שעברה, אולי כדאי לבחור בסדנה אחרת. עיקרון החידוש הוא חשוב מבחינה חינוכית, וגם חשוב כדי שהילדים ייהנו.

סדנה לילדים

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר למטיילים
כתבות נוספות שאולי תאהבו